"Формула Штайнмаєра": Як відреагували партії та політики

"Формула Штайнмаєра": Як відреагували партії та політики

Про це заявив президент України Володимир Зеленський на пресбрифінгу після засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі у Мінську, як повідомляє "Громадське". Об этом сообщает zanoza-news.in.ua со ссылкой на СМИ.

Першими на цю новину відреагували у партії п’ятого президента Петра Порошенка "Європейська солідарність".

"Погодившись на так звану "формулу Штайнмаєра", Україна зреклася власної дорожньої карти виконання Мінська, логіка якої була свого часу підтримана Німеччиною, Францією і США", — йдеться в заяві політсили.

Своєю чергою, партія співака Святослава Вакарчука закликала провести закрите засідання парламенту, на якому президент Зеленський повинен пояснити: який документ підписано у Мінську і на які поступки готовий піти президент.

"З наявної інформації неможливо зрозуміти: хто і яких домовленостей досягнув з країною-агресором під виглядом реалізації неіснуючої "формули Штайнмаєра", — йдеться.

Водночас, партія "Опозиційна платформа — За життя" кума російського президента Володимира Путіна Віктора Медведчука привітала таке рішення керівництва держави.

"Як послідовний прихильник мирного врегулювання, "Опозиційна платформа — За життя" вітає угоди, досягнуті в рамках Тристоронньої контактної групи. Вважаємо це важливою демонстрацією політичної волі щодо мирного політичного врегулювання більш ніж п’ятирічного кровопролитного і затяжного конфлікту", -заявили у партії.

У партії "Батьківщина" назвали підписання "формули Штайнмаєра" загрозою національній безпеці.

"Партія "Батьківщина" вважає "формулу Штайнмаєра" неприпустимою для України, а її підписання в Мінську — прямою загрозою національній безпеці, територіальній цілісності та суверенітету нашої країни. Ми звертаємося до президента з проханням терміново зібрати лідерів парламентських фракцій і детально пояснити, що підписано в Мінську та на які дії надана згода", — написала лідерка партії Юлія Тимошенко.

Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив, що "формула Штайнмаєра" — це вимога Росії для проведення зустрічі у "нормандському форматі".

"На формулу Штайнмаєра погодилися. Очікувано. Тобто російську умову щодо проведення Нормандської зустрічі виконали. Теж очікувано. Текст ми не бачили, але схоже, що вибори мають бути в цілому вільними та чесними. Тобто Росія їх зробить не вільними і не чесними. І взагалі не виборами", — написав Клімкін.

Дипломат, колишній посол України в ЄС Андрій Веселовський вважає, огодження Україною так званої "формули Штайнмаєра" у межах врегулювання ситуації на Донбасі та майбутнього проведення виборів на окупованих територіях не означає зради національних інтересів.

"Оскільки президент Зеленський на цьому наголосив і не тільки наголосив, це дійсно записано на папері, що вибори проводяться згідно з Конституцією України та законодавством України, при чому, це законодавство по цих виборах ще не прописане, воно може бути прописане значно жорсткіше й акуратніше чинного, то я б сказав, що це не "зрада", а "перемога»", — зазначив він.

Кілька десятків людей зібрались на Майдані на знак протесту проти підтримки Україною так званої "формули Штайнмаєра", про що раніше сказав президент Володимир Зеленський.

Колишній представник України в політичній підгрупі ТКГ Роман Безсмертний вважає, що так звана "формула Штайнмайєра" — це шлях до війни, а не до миру.

"Найстрашніше те, що Україна пішла за сценарієм Кремля. Не йдеться про вирішення безпекового блоку, а йдеться про вибори, тобто про легітимізацію сьогоднішньої влади на окупованій території. Поки що ці домовленості не мають правового характеру і не можуть трактуватися, як злочин! Тому я закликаю Президента Зеленського на Норманді відмовитись від схвалення цього документу аби не повторити долю Януковича", — написав політик.

Нагадаємо, що буде підготовлено новий закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей, який міститиме положення "формули Штайнмаєра".


Джерело статті: “https://ipress.ua/news/formula_shtaynmaiera_yak_vidreaguvaly_partii_ta_polityky_301180.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя