«А як же українські замки?»: Нищук запропонував відправити кращих фахівців відновлювати Нотр-Дам


Міністр культури України Євген Нищук у зв’язку з масштабною пожежею в Соборі Паризької Богоматері запропонував допомогу українських фахівців, щоб ті взяли участь у відновленні культурного пам’ятника. Проте його ентузіазм не розділили українці, які у Фейсбуці нагадали йому, що було б непогано, якби «кращі фахівці» взяли участь у відновленні українських пам’яток і замків, пише Страна.

Міністр висловив жаль і заявив, що Україна готова відправити кращих фахівців до Франції. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

«Робота Мінкультури – збереження для майбутніх поколінь усіх культурних та історичних пам’яток, мистецьких надбань, яким володіє Україна. І ми, як країна, яка втрачає спадщину на окупованих територіях, як ніхто інший знаємо, як боляче спостерігати це вживу... Від себе хочу відзначити, що готові максимально швидко направити своїх кращих фахівців і реставраторів для робіт з відновлення Собору», – додав Нищук.

Українці ентузіазм міністра не розділили і нагадали йому, що було б непогано, якби «кращі фахівці» взяли участь у відновленні українських пам’яток і замків.

«Українські замки відреставрувати не хочете, силами тих фахівців? Французи якось без вас упораються, напевно», – написала Настя Лукашевич.

«Ми втрачаємо спадщину не тільки на окупованих територіях, у Львівській області розвалюються замки, палаци, костели, до яких немає ніякого діла, в інших регіонах те саме», – зазначив Дмитро Костюк.

«А назвіть об’єкти, які ці фахівці у нас відреставрували?» – прокоментував Олексій Шеліховский.

«Вишліть краще майстрів для побудови концертного залу Національного симфонічного оркестру України! 23 роки колектив без приміщення! Ганьба!» – написала Інна Набитович.

Користувачі також закидали міністра величезним списком невідреставрованих об’єктів культурної спадщини України: це і старовинний цех пивзаводу в Івано-Франківську, і Червоноградський замок в Тернопільській області, і Підгорецький замок на Львівщині (н а головному фото), і Невицький замок, і багато інших.

Нагадаємо, французьким пожежникам вдалося взяти під контроль пожежу у Соборі Паризької Богоматері в Парижі, яка розпочалася у понеділок пізно ввечері. Пожежникам вдалося зберегти 850-річну головну кам’яну споруду готичної будівлі, включаючи дві її вежі, але шпиль і дах повністю згоріли і обвалилися.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/a-iak-zhe-ukrayinski-zamky-nyshchuk-zaproponuvav-vidpravyty-krashchykh-/” Об этом сообщает odessa-life.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя