Чому в Рівненському діагностичному новий рентген-апарат може так і не з’явитисяФото ілюстративне Об этом сообщает novayagazeta.in.ua со ссылкой на СМИ.


У Рівненському діагностичному центрі немає рентгенологічного обладнання.


20-річний прилад, який раніше проводив діагностику пацієнтів, вже вичерпав свій ресурс.Новий цифровий флюорограф коштуватиме 15 мільйонів гривень. Однак, чи встановляють його у діагностичному – поки невідомо, сказав начальник управління охорони здоров’я Рівненщини Юрій Осипчук:


Для області апарат однозначно потрібний. Чи цьому закладу?

Якщо діагностичний братиме участь у державній програмі фінансування НСЗУ (Національна служба здоров’я України) з діагностики, то, однозначно, він там потрібний буде.

Ми написали звернення до МОЗУ. Наш діагностичний — один із найкращих в Україні, то є шанс, що його і включать до переліку закладів фінансування.

Якщо ж цього не буде, то новий флюорограф встановлять в іншому закладі.Нагадаємо, завдяки медичній реформі з липня пацієнти зможуть безкоштовно отримати 54 діагностичні та лікувальні послуги, які оплатить НСЗУ,


Про це ми писали тут:


Які послуги в медичних закладах Рівного стануть безкоштовними


Проте діагностичні центри почнуть отримувати фінансування лише з 2020 року.


Тож Юрій Осипчук зазначив, що якщо Рівненський діагностичний не ввійде до списку медичних закладів, які фінансуватиме НСЗУ, то не лише рентген-апарат там не встановлять, а, ймовірно, 16-зрізовий надсучасний томограф, який встановили торік, теж перевезуть до іншого закладу.


Загалом це питання обурило деяких депутатів комісії. Мовляв, рентген не потрібний взагалі, а необхідно виділити кошти на Обласний центр екстреної медицини. Остаточне рішення щодо купівлі нового обладнання приймуть депутати на сесії облради у п’ятницю, 15 березня.


А щодо того, чи ввійде Рівненський діагностичний у перелік медзакладів України, які фінансуватиме НСЗУ, стане відомо через один-два місяці.


Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4
Джерело статті: “https://radiotrek.rv.ua/news/u_diagnostychnomu_234684.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя